Sedem perál Thibauta Courtoisa z tlačovej konferencie

v kategórii: Futbal autor: Michal Sedlák 0

Thibaut Courtois má za sebou zaujímavú tlačovku, na ktorej sa uviedol ako nová posila Realu Madrid.

Thibaut Courtois je novou akvizíciou Realu Madrid. Hviezdny belgický brankár už začal s tímom trénovať a absolvoval aj tlačovú konferenciu. Z nej vyberáme jeho najzaujímavajšie odpovede.

Madridista od útleho veku

„Všetci sme ako deti vedeli, že toto je klub, ktorý vzbudzuje pozornosť. Mal som Ikerov Casillasov dres zo zápasu Ligy majstrov Realu s Anderlechtom z roku 2002. Myslím, že som mal vtedy desať rokov. Vždy som mal darčeky z Madridu."

Rivalita s Keylorom Navasom

„Keď som v roku 2014 prichádzal do Chelsea, mal som nahradiť Petra Čecha. Vtedy to bola tá istá otázka ako teraz, no dnes je mojím priateľom."

Hazardov prestup

„Hazard je výborný hráč. Vždy by som chcel hrať na jeho strane. Uvidíme čo sa udeje v budúcnosti. Ak by prišiel sem, bolo by to fantastické. Želám mu všetko dobré."

Málo nových posíl Realu toto leto

„Klub podpisuje hráčov o ktorých si myslí, že potrebuje na posilnenie. Ak sa pozriete na súpisku, je veľmi silná. Nemyslím, že každé leto musíme získavať nových hráčov."

Real alebo Atlético?

„Mojím cieľom bolo vždy prísť sem. Je to jasné, každý o tom vedel, len som to nemohol povedať do médií."

Ramosov gól v Lisabone

„To je futbalová vec, vyhral som Copa del Rey. Poviem mu, že spolu vyhráme ďalší titul v Lige majstrov, to je jeden z mojich najväčších snov."

Spievanie piesní proti Madridu

„V tom čase som bol veľmi mladý. Nechal som sa uniesť. Žiadam o odpustenie, čo nie je pre mňa typické. Odovzdám všetko pre znak Madridu."