Šanca pre Real Madrid? Juventus pustí Cristiana Ronalda, má ale jednu podmienku

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Cristiano Ronaldo možno nedokončí svoj kontrakt v talianskom Juventuse.

Nebolo by to nič výnimočné, keďže s Realom Madrid mal pôvodne kontrakt do júna 2021 a aktuálne už tretiu sezónu nenastupuje za Biely balet. Aká ale je šanca, žeby sa Ronaldo vrátil do Realu Madrid? Po poslednom vyradení v Lige majstrov Portugalčan údajne vyslovil želanie vrátiť sa do Realu Madrid.


Juventus by údajne nekládol odpor. Sám sa nachádza v delikátnej situácii, za Ronalda platí ročne takmer 40 miliónov € a kontrakt sa mu skončí budúci rok, kedy by mohol odísť úplne zadarmo. Keď sa Ronaldo rozhodne odísť, nebude ani môcť namietať. Ako uvádza španielsky denník Marca, jedinou podmienkou talianskeho veľkoklubu je práve požiadavka Ronalda. Samotný Portugalčan musí požiadať o odchod.


V tom prípade Juventus bude od záujemcu požadovať ponuku vo výške 25 miliónov €. Možno je to malá suma, no treba brať do úvahy fakt, že žiadne astronomické sumy sa za 36-ročného hráča platiť nebudú, to je utópia. Navyše Juventus by tým ušetril až vyše 60 miliónov €, na prestupovej čiastke a na plate Ronalda za sezónu 2021-22. Inak mu môže Ronaldo o rok odísť úplne zadarmo.