Rozvod, po ktorom nenašiel šťastie nikto z nich, teraz obaja smútia

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Rozvod, na ktorom obaja prerobili. Takto sa to dá vnímať pri pohľade na súčasnú sezónu Realu Madrid a Cristiana Ronalda.

Po deviatich rokoch spoločného života sa Real Madrid a Cristiano Ronaldo odlúčili. Predtým osemkrát v rade postúpili spoločne do semifinále Ligy majstrov a štyrikrát ju aj vyhrali. Teraz však už ako dve rôzne časti ani jeden z nich nepostúpil do semifinále. Po bolestnom minuloročnom rozchode ostali obom iba oči pre plač, aspoň takto sa to javí pri pohľade na prvú sezónu po prestupe Ronalda do Talianska.

Real Madrid bez Ronalda a Ronaldo bez Realu Madrid

Keď v osemfinále Ligy majstrov Real Madrid prehral s Ajaxom Amsterdam, mnohým fanúšikom Los Blancos začal vo veľkom chýbať Cristiano Ronaldo. Ten hattrickom zostrelil Atlético a postúpil do štvrťfinále. Ukázal, že jeho údernosť Realu chýbala. No vo štvrťfinále ten istý Ajax dokázal vycvičiť aj Juventus. Tu už ani nepomohli dva góly Cristiana Ronalda. Pri pohľade piatich gólov Juventusu v play-off, ktoré všetky dal práve Ronaldo, je zrejmé, že Juventus nie je dostatočne kvalitný.


I keď pred rokom prišiel Ronaldo a v Turíne si sľubovali veľký úspech v Lige majstrov, ani on sám nedokázal zázraky. Nedokazoval ich ani v Reale Madrid. Práveže ich obaja dokazovali spoločne navzájom. Nebyť Ronalda, Juventus by nebol ani v tom štvrťfinále. Po rokoch plných úspechov ostal Real Madrid bez trofeje a Ronaldo len s titulom v Serii A, no bez šiestej Zlatej lopty. Veru smutný pohľad pre fanúšikov Realu Madrid.