Ronaldo, Messi, Guardiola či Fehérváry aj Tatar. Športovci pomáhajú v boji proti koronavírusu

v kategórii: Futbal 0

Zdravotnícke zariadenie Santa Maria dostane 10 lôžok vrátane pľúcnych ventilátorov, prístrojov na monitorovanie činnosti srdca a vybavenia pre transfúziu krvi.

26.3.2020 (Webnoviny.sk) -  • aktualizované 25. marca, 11:32
.

Šľachetné gesto

. Najlepšie roky však strávil ako hráč a neskôr aj kouč Barcelony, s ktorou dvakrát triumfoval v Lige majstrov a celkovo získal trinásť trofejí.

Štedro podporil práve tento región, keď daroval milión eur nadácii Angel Soler Daniel Foundation. Finančné prostriedky budú určené na nákup a dodanie zdravotníckych pomôcok v boji proti ochoreniu COVID-19.

Podobne šľachetným gestom sa prezentoval aj niekdajší Guardiolov zverenec a ikona FC Barcelona Lionel Messi. Ten sumu milión eur rovnomerne rozdelí medzi nemocnicu v metropole Katalánska a medicínske centrum v jeho rodnej Argentíne. Informoval o tom portál BBC. Argentína v porovnaní so Španielskom eviduje minimum ľudí nakazených koranavírusom, konkrétne iba 387, z toho 52 sa už dokázalo vyliečiť.

Nemocnici darujú pľúcne ventilátory

a jeho agent Jorge Mendes pomôžu nemocniciam v Lisabone a Porte kúpou nových lôžok, pľúcnych ventilátorov, prístrojov na monitorovanie činnosti srdca a vybavenia pre transfúziu krvi.

, ktorý so svojou manželkou darovali milión eur na boj s koronavírusom v čoraz viac postihnutom Nemecku.

Situáciu v susednom Francúzsku zase chce pomôcť zlepšiť klub Paríž St. Germain, ktorý nadácii charitatívnej organizácie Secours Populaire Francais venoval sumu 100-tisíc eur.

Veľká miera solidarity nastala aj vo viacerých kluboch I. nemeckej bundesligy. Hráči popredných mužstiev ako Bayern Mníchov, Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen či Schalke 04 súhlasili so znížením platov s cieľom pomôcť svojmu klubu v náročnej situácii.

V prípade úradujúceho šampióna z metropoly Bavorska by malo ísť o 20 percent. Pôvodne s niečím podobným nesúhlasili hráči Barcelony, ale napokon svoje rozhodnutie prehodnotili.

Zbierka pre Slovensko

sa zase sumou 323-tisíc eur rozhodol pomôcť rodinám, ktoré v časoch pandémie trápi nedostatok jedla.

Do boja s neviditeľným nepriateľom sa zapojil aj klub zámorskej súťaže v americkom futbale NFL Green Bay Packers. Tím okolo hviezdneho quarterbacka Aarona Rodgersa daroval 1,5 milióna amerických dolárov.

Športovcov, ktorí sa rozhodli pomôcť, je však neúmerne viac. Niektorí priamo venovali obnos peňazí na podporu rôznych projektov, ďalší sa vzdali časti výplat a tieto financie mohol potom klub presmerovať inam.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.