Ronaldo odišiel zadnými dverami, fanúšikovia Realu sú z jeho odchodu rozladení

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Nový deň, nový klub. Asi takto nejako si predstavoval Cristiano Ronaldo odchod z Realu Madrid, no, veľmi to nevyšlo. Odísť zadnými dverami po deviatich rokoch strávených v takom klube ako Real Madrid, to možné nie je.

Fanúšikovia Realu Madrid márne čakajú na nejaké prehlásenie Cristiana Ronalda, tak ako to sľúbil až na dvakrát po finále Ligy majstrov. K ničomu podobnému nepríde. A ani žiadne čelenie novinárom zo strany Florentina Péreza, prezidenta madridského veľkoklubu. Dôvod je jednoduchý, prečo by obaja niečo hovorili, keď aj tak nemôžu hovoriť pravdu.


Nerozišli sa v dobrom


Pravda je len taká, že Cristiano Ronaldo a Real Madrid sa nerozišli v dobrom, to je nad slnko jasné. Cristiano Ronaldo mal právo potom všetkom, čo pre Real Madrid urobil, aby si vybral svoje budúce pôsobisko. Toto právo mu nikto neberie. Lenže jeho vzťah s Florentinom Pérezom to bolo ako časovaná bomba, ktorá nakoniec vybuchla. Všetko prebehlo dvoma článkami na stránke realmadrid.com, žiadne oficiálne prehlásenie, žiadne tlačové konferencie, žiadny post od Cristiana Ronalda na sociálnych sieťach, nič.Niektorých fanúšikov Los Blancos rozladilo, že už iba pár hodín po oficiálnom oznámení odchodu Ronalda do Juventusu zapózoval Portugalčan spoločne so svojim tímom a najmä s Jorgem Mendesom, agentom hráča, a Andreom Agnellim, prezidentom Juventusu, s pohárom šampanského, s plnými úsmevmi. Fanúšikovia Bieleho baletu vedeli, že tento deň raz príde, že Cristiano Ronaldo nezostane až do konca svojej kariéry v Madride, i keď o tom sám básnil pri mnohých príležitostiach. Vinníkmi jeho odchodu sú prezident Pérez a on sám. Na druhej strane Agnelli a Mendes uzavreli výborný biznis, Juventus zarobil milióny ešte len prvé minúty po ohlásení Ronalda, Mendes zarobil dokopy 12 miliónov €, ktoré mu za transfer Juventus zaplatil. A všetci sú spokojní, v úvodzovkách. Ale výsledky a následky tohto celého ukáže už len čas.