Ronaldo má v roku 2017 viac gólov v Lige majstrov ako v lige

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Cristiano Ronaldo síce má za sebou veľmi úspešný rok plný ocenení a aj klubových úspechov, hovorí sa najmä o jeho streleckej kríze v posledných časoch.

Celkovo to ale neplatí o jeho streleckej produktivite v rámci Ligy majstrov, tam v tejto sezóne zaznamenal už osem gólov, zatiaľ čo v La Lige má v súčasnej sezóne iba dva presné zásahy. Celkovo v kalendárnom roku 2017 má na svojom konte až 18 gólov v Lige majstrov, v La Lige ich má 17. To je veľký nepomer, keďže v La Lige odohral oveľa viac zápasov.


Najlepší strelec histórie Ligy majstrov


So 113 gólmi je najlepším historickým strelcom Ligy majstrov. Lenže pred dnešným zápasom doma s Borussiou Dortmund má pred sebou dva míľniky, ktoré sa mu ešte nikdy nepodarili dosiahnuť. Jeho streleckým maximom v rámci skupiny Ligy majstrov je 11 gólov, túto métu dosiahol v roku 2015. Teraz by musel dať štyri góly, aby to prekonal. Okrem toho iba dvakrát v histórii sa stalo, žeby sa niekto trafil vo všetkých zápasoch základnej skupiny Ligy majstrov. Del Pierro v roku 1995 a Segei Rebrov v roku 1997, tým sa to podarilo. Ronaldovi stačí dať dnes gól.

Na dosah rekord Messiho


Lionel Messi má v základných skupinách celkovo 60 gólov, čo znemená, že je ich najlepším historickým strelcom. Portugalská hviezda ich má v základných skupinách na svojom konte 59, dnes teda bude mať šancu číslo Messiho prekonať. Zároveň sa môže výrazne priblížiť pomyselnej Zlatej kopačke pre najlepšieho strelca ročníka. Toto ocenenie získal už päťkrát v rade, raz sa oňho musel deliť.