Rodina Glazerovcov predáva podiely Manchestru United: S príchodom Ronalda sa zmení vlastník?

v kategórii: Futbal autor: Bohumil Ďobo 0

Zmení sa úplne majiteľ? Bohatá rodina Glazerovcov ponúka na predaj akcie futbalového klubu Manchester United v hodnote 186,7 milióna amerických dolárov.

V lete prežívali fanúšikovia doslova renesanciu ich milovaného klubu Manchester United. Stratený syn a futbalový velikán všetkých čias Cristiano Ronaldo sa „vrátil domov". Prívlastkov bolo neúrekom, ale podstatné bolo, že z Juventusu Turín zamieril práve do Manchestru.

Rodák z Madeiry svoju hviezdnu kariéru odštartoval práve v United na jeseň v roku 2004. Všetci si od neho sľubuje veľa a dúfajú, že klubu vráti zaprášenú slávu plnú veľkých pohárových zápasov a ligových titulov.

Na výsledok a pravdivosť týchto slov si musíme počkať a je možné, že tieto chvíle budú v United zažívať s novým väčšinovým vlastníkom.Rodina Glazerovcov sa zbavuje akcií Manchestru United.

Spomínané podiely patrili Kevinovi a Edwardovi a tvoria približne osem percentný podiel v klube.

Ďalší člen rodiny Avram Glazer predal akcie v hodnote 70 miliónov libier na jar. S návratom Ronalda na Old Trafford sa pravdepodobne zmení aj vlastnícka štruktúra v Manchestri United.

Informácie priniesol web nbcnews.com.