Rodák si uvedomuje zodpovednosť, teraz ho čaká rozhodujúci súboj o PL

v kategórii: Futbal autor: Marcel Vargončík 0

FC Fulham je blízko k postupu do Premier League.

Marek Rodák, brankár Fulhamu, sa nemalou mierou podpísal k postupu do finále baráže o anglickú ligu. Svojimi výbornými výkonmi pomohol svojmu celku vyradiť Cardiff. V prvom zápase Fulham zvíťazil (0:2). V odvete prehrali zverenci Scotta Parkera doma (1:2), ale mrzieť ich to v konečnom súčte nemuselo.

FC Fulham spečatil svoj postup do finále, v ktorom si to o Premier League rozdajú s Brentfordom na legendárnom štadióne Wembley.

„Po prvom zápase, ktorý sme vyhrali 2:0, sme nečakali, že by sa náš postup mohol takto skomplikovať. Znovu sa potvrdilo, aká vyrovnaná je druhá anglická liga. Pocity po postupe sú však vynikajúce," opisuje svoje pocity Rodák pre denník Šport.

V prípade postupu môže byť dvadsaťtriročný Košičan druhým Slovákom, ktorý sa predstaví v Premier League. Marek Dubrávka, v drese Newcastlu United, podáva nadštandardné výkony. Právom sa stal najlepším hráčom sezóny za „straky".

Marek Rodák vidí veľmi vyrovaný duel. Podľa neho rozhodnú maličkosti. „Myslím si, že naša typická kombinačná hra. Brentford má mladé mužstvo, možno práve preto v závere základnej časti niekoľkokrát zakopol aj s papierovo slabšími súpermi. My sme s ním však počas sezóny dvakrát prehrali. Verím, že to nebude mať žiadny vplyv. Nakoniec proti sebe nastúpia tretí a štvrtý tím po základnej časti, čiže podľa mňa spravodlivé vyvrcholenie.”

Marek Rodák za FC Fulham odohral v Championship 35 duelov a celkovo zaknihoval 14 čistých kont.