Reprezentačná jednotka je fit. Pripravený pobiť sa o post jednotky v PL a nesklamať na EURE

v kategórii: Futbal autor: Marcel Vargončík 0

Martin Dúbravka po zložitom zranení členka je opäť fit a v Newcastle United zabojuje o post jednotky, ktorá mu patrila posledné dve sezóny.

Liečenie členka trvalo neuveriteľných 165 dní. Odchovanec MŠK Žilina priznal, že nečakal takú dlhú prestávku od futbalu.

Dlhé liečenie, fantastický návrat!

Do brány sa opäť postavil v FA Cupe proti Arsenalu Londýn. Prehre „strak" nezabránil, ale v bráne odovzdal výborný výkon. Chytil niekoľko nebezpečných šancí „kanoniérov". Dvakrát inkasoval až v predĺžení.

„Vynútená pauza bola veľmi dlhá. Veľmi sa teším, že sa konečne skončila a mohol som sa pripojiť k mužstvu. Po dlhšom čase som dostal príležitosť opäť sa postaviť do bránky a každú jednu minútu na ihrisku som si doslova užil. Škoda len, že to pre nás nedopadlo pozitívne a nepostúpili sme ďalej. V zápase som mal naozaj veľa práce a som rád, že som mohol ukázať, že so mnou treba stále počítať," prezradil na úvod rozhovoru, ktorý Dúbravka poskytol pre  futbalsfz.sk.

Jeho výkon chválili všetci. Paul Gascoigne, bývalý vynikajúci futbalista a teraz televízny komentátor, v štúdiu povedal, že tréner Newcastlu musí začať vážne uvažovať nad jeho návratom do kolotoča v Premier League. Podľa jeho slov bol Dúbravka po zranení fantastický a chytal veľmi spoľahlivo.

„Áno, potešilo ma, že sa ľudia na moju osobu vyjadrovali pozitívne. Boli aj také ohlasy, že nebolo ani vidieť, žeby som bol nejaký čas mimo ihriska. O to si to cením ešte viac, pretože ten polrok bol pre mňa zo zdravotnej stránky skutočne náročný. Bolo to hektické obdobie, ale som rád, že som naspäť a že sa ľudia zhodli, že môj výkon bol fajn," ozrejmil slovenský reprezentant.

O post jednotky musí zabojovať

Dúbravka sa zranil počas predsezónnej prípravy pri behaní. Nikto nečakal, že rodáka zo Žiliny toto zranenie vyradí z hry až do konca roka. Jeho miesto zastúpil Karl Darlow, ktorý sa šance chytil a podáva v Premier League solídne výkony.

„Uvedomujem si aj to, že Karl Darlow sa chytil, ale to je jednoducho futbal. Človek sa snaží chytiť svojej príležitosti. Je to pre neho dobré, ale ja sa na druhej strane budem snažiť urobiť všetko pre to, aby som si svoju pozíciu obhájil, aby som sa do bránky vrátil čo najskôr," povedal Heco (prezývka v reprezentácii pozn.).

Reprezentačný vrchol a ťažká kvalifikácia

 

Napriek tomu, že slovenským „sokolom" chýbal v baráži Martin Dubrávka, jeho miesto zastúpil ďalší brankár z Premier League Martin Rodák. Chytal spoľahlivo a Slovensko zvládlo oba barážové zápasy proti Írsku a Sev. Írsku a postúpilo na EURO, ktoré sa kvôli pandémií odohrá tento rok. Súpermi Slovenska bude: Švédsko, Španielsko a Poľsko.

Dúbravka je už aj v kontakte s novým trénerom Štefanom Tarkovičom a v kvalifikácii na majstrovstvá sveta do Kataru a na ME vo futbale bude k dispozícii.

„Čo sa týka kvalifikácie na majstrovstvá sveta, vyžrebovali nám veľmi zaujímavú skupinu, je veľmi náročná, ale nie neprechodná. Bude to množstvo zaujímavých zápasov, budeme si môcť zmerať sily s veľmi kvalitnými súpermi. Osobne sa na to veľmi teším.

Samotné Euro bude špeciálne. Aj keď jeho model je zvolený inak a každý zápas sa bude hrať inde. Preto aj pocity z neho budú trošku iné. Treba vziať do úvahy aj situáciu, aká je vo svete. Som rád, že sa koronakríza futbalu na medzinárodnej úrovni až tak silno nedotkla a môže pokračovať. Verím, že im prinesieme kladné emócie a budeme úspešní. Prichádza nová generácia, ktorá je zaujímavá a treba jej dať šancu a priestor, aby si chalani na seba zvykli. Pevne verím, že to nie je posledný turnaj, na ktorom sa či už ja, alebo táto generácia chalanov, budeme môcť zúčastniť," povedal pre Slovenský futbalový zväz Dúbravka.