Renomovaný magazín stanovil rebríček najkrajších gólov: Real Madrid s popredným zastúpením

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

V čase koronavírusovej pandémie sa futbalový svet zastavil. Každopádne spomienky na pamätné momenty rokov minulých ostávajú.

Pri tejto príležitosti francúzsky magazín France Football, ktorý udeľuje ocenenie Zlatá lopta, zostavil rebríček 50 najkrajších gólov, ktoré boli zaznamenané v Lige majstrov v modernej ére tejto súťaže, teda od roku 1992. Popredné miesto majú slávne voleje Realu Madrid. Najlepšiu pozíciu dal francúzsky renomovaný magazín svojej domácej legende.


Na prvom mieste je volej Zinedina Zidana vo finále Ligy majstrov z roku 2002 v Glasgowe proti Bayeru Leverkusen. Na treťom mieste sa umiestnil Cristiano Ronaldo s jeho nádhernými nožničkami do siete Gianluigiho Buffona z Juventusu Turín z apríla 2018. Medzi dve legendy Los Blancos sa vtesnal gól Maura Bressana z Fiorentiny do siete Barcelony z roku 1999.


Jedno je tak jasné, top trojka fanúšikov Barcelony nepotešila. Na štvrtom mieste je gól Stankovića z Interu Miláno z roku 2011 a na piatej priečke gól Francúza Mexesa z AC Miláno z jesene 2012. Na šiestom mieste je potom víťazný gól finále Ligy majstrov z Kyjeva z roku 2018, ktorý za Real Madrid strelil Gareth Bale. V top šestke teda až tri miesta obdržali pamätné góly Realu Madrid z víťazných ťažení v rokoch 2002 a 2018.