Recyklovaná verzia Realu Madrid pripomenula nešťastnú minulosť

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

V troch z posledných štyroch sezón mal v La Lige Real Madrid rovnaké problémy. Sľubovaná revolúcia neprišla a zdá sa, že problémy sa vrátili.

Alebo žeby problémy ani nikdy neodišli a sú v Reale Madrid po celý čas? Zostava proti Realu Valladolid pripomínala časy, keď Valladolid bol len v druhej španielskej lige. V zostave nastúpil po viac než 800 dňoch za Los Blancos James Rodríguez, hral aj Gareth Bale či Isco. Jedinou novou posilou bol Luka Jović, ktorý zasiahol do posledných 25 minút duelu. No Real Madrid po prvotnom úspechu stratil prvé body.

Recyklovaná verzia, vinníkom Zidane?

Real Madrid mal 66% držania lopty, no stratil až 108 lôpt, zatiaľ čo súper 110. Taktiež častejšie fauloval ako súper. Zo svojej dominancie na lopte nedokázal doma proti nováčikovi spred roka vyťažiť absolútne nič. Toto bol príbeh Realu Madrid minimálne posledných dvoch ligových sezón. Nezmyselné straty bodov na domácom ihrisku proti súperom, ktorých Real Madrid musí porážať.

Problémom je aj obrana, ktorá mala v oboch prvých zápasoch v závere na dosah čisté konto, no nakoniec raz kapitulovala. Proti Celte to až tak nevadilo, včera už ale áno. Navyše Real Madrid nastúpil v zostave, kde sa až štvorica hráčov jeden druhému miešala pod nohy. Jediný gólový "zabijak", Benzema, tiež rád zostupuje nižšie, aby vypomáhal konštrukcii ofenzívy. 


Chýbal tam Neymar? Možno. Chýbal tam Hazard? Rozhodne, ale to nie je strelec, ktorý by včerajší zápas rozhodol. A výsledok? Real Madrid doma zakopol proti slabšiemu rivalovi, keď ledva-ledva z množstva šancí a centrov skóroval raz. A aj to nebol gól vypracovaný. Problémy z minulosti sú späť. S rovnakým trénerom a recyklovanou verziou zostavy sa ani nič iné nedalo čakať.