Realu Madrid v záujme o Haalanda pribudol vážny konkurent

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

O Erlinga Haalanda bude v nasledujúcom prestupovom okne, po prípade v najbližších prestupových obdobiach, eminentný záujem po celej Európe.

Záujem o služby nórskeho útočníka Erlinga Haalanda prejavil aj Real Madrid. Madridský veľkoklub ho vidí ako gólovú náhradu Cristiana Ronalda a starnúceho Karima Benzemu. Haaland sa pre Real Madrid stal extrémne lákavým artiklom. Ako počas uplynulých týždňov informoval španielsky denník Marca, Real Madrid má záujem o dvojicu Haaland a Mbappé.


Haalanda chce Florentino Pérez, prezident Los Blancos, uloviť už teraz, zatiaľ čo na Mbappého si chce počkať o rok za rozumnejšiu cenu. Problémom by ale mohlo byť samotné PSG. Ako uvádza práve denník Marca, parížsky veľkoklub zrejme počíta so stratou Mbappého a aj so stratou útočníkov ako Icardi či Cavani. Haaland by mohol byť perfektným riešením aj preňho.


V tejto situácii sa Real Madrid až tak veľmi na dobré vzťahy s PSG spoliehať nepotrebuje. Kylian Mbappého končí svoj kontrakt v roku 2022 a prinajhoršom, či prinajlepšom, odíde z Paríža zadarmo. Pripraví tak Paríž Saint-Germain menšiu odplatu na prestupovom trhu? Keby si zaistil Haalanda už teraz a nechal Real Madrid na Mbappého čakať ešte dve sezóny, to by rozhodne komplikáciou pre Biely balet bolo.