Realu Madrid dochádza trpezlivosť. Predá Luku Jovića?

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Srbský útočník Luka Jović zažíva nevydarenú premiérovú sezónu v drese Realu Madrid. Madridský veľkoklub zvažuje jeho predaj.

Luka Jović prišiel do Realu Madrid z Eintrachtu Frankfurt za 60 miliónov € len pred rokom. Po roku od jeho prestupu sa pokojne môže stať, že Jović Madrid opustí. Ako uvádza španielsky denník Marca, Real Madrid sa ponukám za Jovića brániť nebude. Inými slovami povedané, Jović je na predaj.


V sezóne odohral srbský útočník necelých 800 minút, v ktorých zaznamenal dva góly. Mnohokrát bol vyradený pre zranenie. Real Madrid od nákladnej posily očakával oveľa viac. Po návrate z prestávky Jović viackrát pobúril španielske médiá a aj nariadené protokoly na boj proti koronavírusu. Zatiaľ čo mu zranenie znemožnilo trénovať s tímom, Jović sa zúčastnil opekačky či stretnutí s hráčmi Maksimovićom z Getafe a Saponjićom z Atlética Madrid.


Minulý pondelok Jović dorazil do Madridu zo Srbska, no musí ostať v karanténe. Zdá sa, že do ligových bojov vo zvyšku sezóny nezasiahne. Jedinou záchranou by pre Srba mohol byť slávny moment v zápase s Manchestrom City z augusta. To sa ale taktiež javí ako málo pravdepodobné.