Realita Garetha Balea v Anglicku. Tottenham má o jeho budúcnosti jasno

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Gareth Bale po dlhých siedmich rokoch v lete minulého roka opustil Real Madrid, keď sa vrátil do Tottenhamu.

I keď to nebol klub, v ktorom futbalovo vyrástol, práve v Tottenhame si urobil obrovské renomé. Kohúti na ňom zarobili až 100 miliónov €, čo bola v roku 2013 dovtedy rekordná prestupová čiastka. Po rokoch v Madride a dlhej kritike zo strany fanúšikov a novinárov sa ale Walesan vrátil späť do Londýna.

Bale do Madridu?

Zatiaľ odohral Bale v Premier League 119 minút. Ako uvádza anglický denník The Times, Tottenham má o jeho budúcnosti jasno. Nehodlá živiť Balea len preto, že patrí medzi hrdinov minulosti klubu, píše anglické periodikum. Tottenham nepočíta s nákupom Balea a po sezóne ho chce poslať späť do Madridu. Inými slovami povedané, Bale v Tottenhame nezažiaril a jeho astronomický plat neodpovedá prínosu pre mužstvo.

Zdá sa tak, že problém sa tak nevyriešil pre nikoho. Tottenham nedostal, čo si predstavoval, Bale si ideálne pôsobisko nenašiel a Real Madrid zrejme ostane s problémom Balea v rukách už o neskoro mesiacov. Bale v Anglicku pri svojom návrate nijako neoslnil a zrejme ho čaká návrat do Madridu. Opäť.