Real Madrid vymýšľa riešenie pre Hazarda. Kedy sa môže vrátiť do hry?

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Vrátil sa po takmer troch mesiacoch, odohral dva zápasy a obnovil si svoje zranenie. Hororová sezóna pre Edena Hazarda.

Do Realu Madrid prišiel Eden Hazard ako veľká posila za 100 miliónov €. Zatiaľ ale počíta tri zranenia a 15 odohraných duelov z dokopy 36. Do konca sezóny si zahrá už len veľmi ťažko. Po poslednom zranení lýtka sa vrátil po 83 dňoch. Niečo podobné by teraz znamenalo, že sa vráti 14. mája. To by akurát stihol 36. ligové kolo a zápas v Granade.


Možno by ešte stihol eventuálne finále Ligy majstrov. Každopádne playoff Ligy majstrov bude musieť Real Madrid odohrať bez neho, rovnako aj všetky kľúčové zápasy v La Lige. To sa stane v prípade, že Real Madrid zvolí konzervatívnu liečbu zranenia lýtka, podobne ako v novembri pri prvom zranení. V prípade operácie by už určite nestihol ani tých posledných pár zápasov v La Lige, no mal by väčšiu šancu predísť budúcim zraneniam v oblasti tohto lýtka.


Real Madrid už má pre Hazarda nový cieľ - vyliečiť zranenie a byť pripravený na začiatok sezóny 2020-21. Na žiadne zázraky sa Real Madrid spoliehať nemôže a zrejme ani nebude. Belgičan by pravdepodobne mal stihnúť zápasy Belgicka na Eure 2020. Aspoň Roberto Martínez, tréner Belgicka, nemusí pre zatiaľ panikáriť.