Real Madrid trénera našiel, Španielsko si ho odvolalo iba 2 dni pred štartom MS

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Ešte 24 hodín dozadu to vyzeralo so španielskou reprezentáciou všetko úplne pokojne. Za tento čas ale došlo k oznámeniu, že Real Madrid bude v novej sezóne viesť Julen Lopetegui, aktuálny tréner reprezentácie Španielska.

Lenže teraz už je neaktuálny, Španielska futbalová federácia ho vyhodila iba dva dni pred prvým zápasom na Mundiale v Rusku. Ako hovoria niektorí španielski novinári, ide o najväčšiu hanbu a divadlo v 98-ročnej ére španielskeho reprezentačného futbalu. V Španielsku boli pred týmito MS vo futbale veľmi dobré senzácie toho, žeby po úspechu z roku 2010 z Južnej Afriky mohli pridať aj druhú hviezdičku pre majstrov sveta. Teraz to vyzerá viac než nereálne.


Prečo takéto divadlo?


Po včerajšom prekvapivom oznámení Realu Madrid viacerí fanúšikovia v Španielsku žiadali hlavu Lopeteguiho. Nepáčilo sa im, že sa niečo podobné oznámilo iba zopár desiatok hodín pred štartom Mundialu. Samotní hráči s tým údajne problém nemali, i keď ich to oznámenie zaskočilo. Lenže zrejme ani oni nechceli, aby ostali bez trénera iba dva dni pred prvým zápasom. Luis Rubiales, nový prezident futbalovej federácie, hovoril o tom, že takéto ťažké momenty môžu mužstvo ešte viac zjednotiť. Lenže on odvolal celý trénerský tím na čele s Lopeteguim iba dva dni pred štartom Majstrovstiev sveta!

Niečo podobné si určite nezaslúžil Julen Lopetegui, ktorý s reprezentáciou neprehral ani jediný z 20 zápasov a dostal Španielsko na Mundial v Rusku, kde s ním vážne chcel ašpirovať na konečný celkový úspech. Lenže na to už teraz môže zabudnúť a z týchto prevratov v reprezentácii sa zrejme mužstvo bude spamätávať, dalo by sa povedať určitý čas, lenže za mesiac je tu finále MS v Rusku, takže veľa času im neostáva. 

Navyše, celkom bez problémov, Rubiales žiadneho nástupcu za Lopeteguiho nenašiel a zatiaľ ani logicky nevymenoval. Už v piatok večer proti Portugalsku zrejme všetko v réžii Piquého s Ramosom, možno si Španielsko vyskúša model hrajúceho trénera.