Real Madrid to bude mať v Lige majstrov náročné. Mohli by ho ale čakať pikantné zápasy

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Už začiatkom augusta sa znovu rozbehne Liga majstrov, ktorá vyvrcholí záverečným turnajom v Lisabone.

V auguste sa zrejme odohrá najnevšednejšie playoff histórie Ligy majstrov. Ďaleko mimo riadny termín, navyše s tímami, ktoré už mesiace nehrali futbal. Tímy z Nemecka už majú sezónu ukončenú nejaký ten týždeň, dva francúzske tímy ju ani nemali obnovenú a skončila sa ešte v marci. I tak ale spoznáme víťaza Ligy majstrov pre rok 2020.


Najúspešnejší tím histórie súťaže, Real Madrid, to bude mať nesmierne náročné. O necelý mesiac, 8. augusta, sa Real Madrid postaví Manchestru City v súboji odvety osemfinále Ligy majstrov. V prvom zápase ešte z februára na Santiago Bernabéu Real Madrid prehral 1-2. Do odvety tak pôjde s nesmierne náročnou úlohou. Keď sa mu to ale podarí zvrátiť, môžu ho čakať pikantné lisabonské zápasy.


Už vo štvrťfinále sa Real Madrid môže postaviť Juventusu Turín. I keď by prípadné štvrťfinále Ligy majstrov medzi Realom a Juventusom bolo lepšie na dvojzápas, Cristiano Ronaldo by sa aspoň "vyhol" návratu na Bernabéu. Potom v semifinále by Real Madrid mohol naraziť na Barcelonu. Na prípadné finálové El Clásico určite nedôjde. Zápas proti Ronaldovej Starej dáme by bol nesmierne zaujímavý. Real Madrid má o motiváciu navyše.