Real Madrid spoznal súpera pre prvý zápas v pohári. S kurióznym problémom

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid už onedlho započne svoju púť v španielskom kráľovskom pohári. Jeho súper ale rieši kuriózny problém.

Real Madrid pocestuje v rámci šestnásťfinále Copa del Rey do Salamancy, kde sa stretne s miestnym klubom Unionistas. Od tejto sezóny je v platnosti nový systém pohárovej súťaže v Španielsku, kde sa všetky kolá až na semifinále odohrajú na jeden zápas. Aj preto namiesto šestnásťfinále už na jeseň je možné odohrať celý ročník až po Novom roku.


Kde ale bude Real Madrid hrať? To je problematické. Unionistas hrajú svoje domáce zápasy v tretej lige na maličkom štadióne pre iba 4000 divákov s výraznou atletickou dráhou. Iba 50 metrov od štadióna hrá svoje domáce zápasy klub Salmantino na štadióne El Helmántico, ktorý už pojme 17 000 divákov a je to klasický futbalový stánok.


Problémom ale je, že oba kluby sa neznášajú a Unionistas nechcú pripustiť, aby sa zápas proti Realu Madrid, čo je najväčšia udalosť pre tento maličký klub, ktorý vznikol len v roku 2013, hral na štadióne ich rivala. Pre lepší komfort a aj väčšiu návštevu by ale predsa len bolo rozumnejšie zápas odohrať na väčšom štadióne, ktorý je iba niekoľko krokov vedľa. Situáciu možno vyrieši až vedenie mesta, ktoré prijme oba kluby dohodnúť sa.