Real Madrid spokojný nie je, rád by ešte zarobil a nie celkom málo

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

I keď už Real Madrid v letnom prestupovom období urobil dostatok pohybov na prestupovom trhu, stále ešte nie je úplne spokojný.

Real Madrid už v tomto letnom prestupovom okne utratil celkom dosť. Mal údajne pripravených až 500 miliónov €. Najviac zatiaľ utratil za Edena Hazarda, približne 100 miliónov € bez bonusov. Potom utratil ďalších 60 miliónov € za Luku Jovića a približne 50 miliónov € za Ferlanda Mendyho. Nebolo to len o nákupoch, veľa toho aj predal. V tomto chce Biely balet pokračovať i naďalej.

Real Madrid po útratách hľadá príjmy

Real Madrid predal štvoricu Theo Hernandéz, Mateo Kovačić, Raúl de Tomás a Marcos Llorente za približne 130 miliónov €. To je skvelý biznis, keďže traja z tejto štvorice ani nehrali v Madride minulý rok. Ďalším na rade by mal byť James Rodríguez, za ktorého chce Real Madrid aspoň 42 miliónov €. Ďalšia trojica, Luca Zidane, Sergio Reguilón a Martin Odegaard, odišla na hosťovania.

Pre Los Blancos sa je dôležité zbaviť veľkého množstvo nie úplne potrebných hráčov a aj ich platových nárokov. Ako ale píše španielsky denník Marca, to nie je všetko a Real Madrid chce inkasovať ešte 200 miliónov €. Približne za štvrtinu z tejto sumy vystačí predaj Jamesa. Ďalšími na odchode by mohli byť Mariano Díaz a Lucas Vázquez. Arsenal Londýn za nich oboch údajne ponúka niečo vo výške 60 miliónov €.


To je ale iba polovica. Ďalšími dvoma kandidátmi sú Isco a Gareth Bale. Real Madrid by si želal predať minimálne jedného z nich dvoch a nepôjde pod sumu 80 miliónov €. Pred hocijakým ďalším nákupom (Pogba), musia prísť najprv ďalšie predaje.