Real Madrid smeruje k nečakanému prestupovému oknu

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid mal pred najbližším prestupovým obdobím veľké plány. V hľadáčiku mal viacero kvalitných hráčov. To všetko sa ale zrejme zmení.

Real Madrid mal v najbližšom prestupovom okne v objektíve viacerých hráčov, ako napríklad Eduardo Camavinga, Erling Haaland, Kai Havertz alebo Kyliana Mbappého. Pre straty spôsobené koronavírusovou pandémiou sa ale žiadne veľké nákupy v Madride nechystajú urobiť. Nemôžu. Podľa odhadov španielskeho denníka Marca Real Madrid stratil 150 miliónov €.


Okrem finančnej straty musí Real Madrid počítať aj s iným problémom. Na odchode z klubu mali byť Gareth Bale, James Rodríguez, Marcelo či Lucas Vázquez. Všetci títo hráči dohromady by priniesli finančné prostriedky využiteľné na nákupy nových posíl. V súčasnej situácii na prestupovom trhu ale kluby nebudú veľa utrácať. Pokryť najmä platy spomínaných hráčov môže byť pre možných záujemcov doslova nemožné.


Rovnako to ale platí aj pre samotný Real Madrid. Na druhej strane to má isté výhody. Hráči ako Mbappé, Camavinga či Haaland môžu na prestup do Realu Madrid počkať. Fanúšikovia Los Blancos sa musia pripraviť na scenár bez prestupov, tím by mohol ostať rovnaký aj pre nasledujúcu sezónu. Vedenie Realu Madrid ale dúfa, že tentokrát bez zranení Edena Hazarda a so zdravým Marcom Asensiom.