Real Madrid si výrazne zavaril. Paradoxne ale odchádzal spokojný, znelo z kabíny

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid mohol vstúpiť do základnej skupiny Ligy majstrov dvoma prehrami po sebe. Nakoniec to ale dokázal odvrátiť.

Druhý zápas v Lige majstrov, druhý problém. Real Madrid mohol prehrať štvrtý zápas v Lige majstrov po sebe. Mohlo to znamenať, že si na jar ani playoff Ligy majstrov nezahrá. To by bolo prerušenie takmer 30-ročnej šnúry. "Keď budeme hrať takto, som presvedčený, že postúpime zo skupiny," povedal po zápase tréner Zinedine Zidane.


Real Madrid ale bude musieť získať minimálne 10 bodov z nasledujúcich štyroch zápasov. Tlak na hráčov Los Blancos sa len stupňuje a ďalšia strata bodov tomu nepomôže. Aj zápas v Monchengladbachu chcel Real Madrid jasne vyhrať, no iba zopár minút pred koncom mal blízko k jasnej prehre. Napokon ale dokázal prehru odvrátiť. "Vieme, že to nie sú tri body, ale berieme to ako víťazstvo," hovoril po remíze Eden Hazard.


Samotný Hazard sa objavil na trávniku po prvýkrát v sezóne, predviedol slušný výkon, spálil aj čistú tutovku. Real Madrid ale spasili starí harcovníci, Casemiro sklepával Benzemovi, ktorý parádne zavesil, v 93. minúte Sergio Ramos sklepával Casemirovi, ktorý podobne slušne zavesil pod brvno. V daných podmienkach Real Madrid oslavoval remízu, no i napriek tomu si remízou zavaril. Zmiešané pocity pre Biely balet, ktorý už budúci utorok čaká duel proti Interu Miláno. A tentokrát musí vyhrať.