Real Madrid si chce zaistiť ďalší mladý talent

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid premýšľa o posilách do nasledujúceho obdobia. Bude i naďalej pokračovať v línii nakupovania mladých talentovaných hráčov.

Prestupová politika Realu Madrid je v posledných rokoch poznačená nákupom mladých talentovaných futbalistov. Dokazujú to nákupy Brazílčanov Viníciusa, Rodryga či Reiniera, kde zatiaľ ani jeden z tejto trojice nemá 20 rokov. V tomto trende zrejme bude Real Madrid pokračovať aj naďalej.


Už od minulého leta má Biely balet záujem o mladú perlu z francúzskeho Rennes. Eduardo Camavinga z Angoly s francúzskym pasom zaujal viaceré európske veľkokluby. V Ligue 1 debutoval vo veku 16 rokov, aktuálne má 17 rokov. I tak je ale podľa španielskeho denníka Marca jednou z priorít pre nasledujúceho leto pre Real Madrid.


Zatiaľ čo Los Blancos v poslednej dobe výrazne investovali do mladých hráčov najmä do útoku, Camavinga je stredopoliar, ktorého štýl pripomína ten Casemira. Práve 28-ročný Brazílčan je už päť rokov neodmysliteľnou súčasťou zostavy Realu Madrid a klub už pomaly musí rozmýšľať nad možnou náhradou. Camavinga by za istých okolností mohol byť ideálnou náhradou.

Mladučký Angolčan má platný kontrakt v Rennes do roku 2022. Jeho cena sa ale aktuálne pohybuje v rozmedzí 80 až 100 miliónov €. V Rennes si naplno uvedomujú jeho futbalový potenciál, ale aj potenciálny finančný návrat.