Real Madrid sa sťažuje na rozhodcu, ktorý údajne fandil Barcelone

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Je slušné k rozhodcom zachovávať rešpekt. Real Madrid sa ale pustil do otvorenej vojny s týmto rozhodcom a nezakrýva svoje znechutenie nad jeho rozhodnutiami.

"Rozhodca Hernández Hernández ma absolútne znechutil. Kedysi arbitri rešpektovali, keď s nimi hovoril kapitán. Buď ste arogantný alebo nie. Opýtal som sa ho, či má proti mne niečo osobne," hovoril po prehre na pôde Levante Sergio Ramos, kapitán Realu Madrid. Silné slová veterána Los Blancos, ktoré zarezonovali médiami po svete.


Keď Real Madrid natrafí na Alejandra Hernándeza Hernándeza, je z toho vždy problém pre Biely balet. Naposledy v El Clásicu neodpískal dve penalty v prvom polčase. Ešte pred dvoma rokmi nezapískal faul Luisa Suaréza na Raphaela Varana pri góle Barcelony, alebo svojho času vylúčil Ramosa v dvoch El Clásico, alebo neuznal gól Garetha Balea pre údajný faul na Jordiho Albu ešte v apríli 2016.


Hernández Hernández naposledy pískal Realu Madrid tieto zápasy - prehra na pôde Levante, remíza v Barcelone, výhra 2:1 na pôde Betisu, prehra 0:3 v Seville, remíza 2:2 v Barcelone, výhra 5:2 proti Realu Sociedad, remíza 1:1 proti Levante, prehra 1:2 v Girone, prehra 2:3 s Barcelonou, prehra 1:2 v Seville. To je 10 posledných zápasov s týmto rozhodcom, z ktorých Real Madrid vyhral iba dva.

"Keď ešte ako mladý arbiter rozhodoval so mnou, pamätám si, ako oslavoval gól Barcelony v jednom zápase," hovoril v španielskej televízii bývalý rozhodca Rafa Guerrero. Či už pre tento alebo hocijaký iný dôvod, Real Madrid Hernándeza Hernándeza v láske rozhodne nemá.