Real Madrid sa priblížil svojmu snu. Kritizovaní zabrali

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid v náročnom zápase 33. kola španielskej La Ligy dokázal poraziť Getafe a je na čele tabuľky s väčším náskokom.

Zatiaľ čo posledné dva zápasy Real Madrid vyhral tesne pomerom 1-0, Barcelona v rovnakom čase dvakrát remizovala výsledkom 2-2. Real Madrid sa tak posunul s vedenia o lepšiu bilanciu vo vzájomných zápasov do vedenia o štyri body. V Madride sa tak bližšie posunuli k 34. ligovému titulu. Do konca sezóny ostáva ešte päť duelov.


Po prestávke zavinenej koronavírusom je zatiaľ Real Madrid stopercentný. Najbližšie k strate mal zrejme práve proti Getafe, no nakoniec dokázal vydolovať víťazstvo. K úspechu tiahne Real Madrid najmä "bývalá stráž". Kritizovaní hráči z minulej sezóny sú strojcami možného úspechu v tej aktuálnej. Fanúšikovia si žiadali výrazné zmeny po nevydarených posledných dvoch ročníkoch.


Na fotke základnej zostavy sa ale objavili tie isté tváre. Luka Modrić, Sergio Ramos, Thibaut Courtois, Toni Kroos, Dani Carvajal, Karim Benzema... I napriek tomu sú ale títo hráči ťahúňmi Realu Madrid. Takmer žiadne nové tváre. Aj proti Getafe rozhodol Sergio Ramos z penalty, ktorú vybojoval Carvajal. Tento ročník sa dá vnímať ako pokus o revanš pre starých harcovníkov Los Blancos. A všetkému velí Zinedine Zidane.