Real Madrid sa pokúsi zareagovať na blamáž. Zaslúžim si kritiku, hovorí Zidane

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid ako najúspešnejší tím histórie Ligy majstrov čaká úvodný zápas najprestížnejšej klubovej súťaže sveta.

Po blamáži z La Ligy sa Real Madrid musí sústrediť na zápas v Lige majstrov, len tri dni pred El Clásicom na Camp Nou. Proti Los Blancos bude stáť Šachtar Doneck, ktorý pre koronavírus nebude môcť počítať až s ôsmimi hráčmi. I tak to ale nebude pre Real Madrid jednoduché. Najmä preto, že sa bude musieť zaobísť bez kapitána Sergia Ramosa, bez ktorého prehral všetky svoje posledné štyri zápasy v Lige majstrov.


Zinedine Zidane si musel od novinárov vypočuť viaceré nepríjemné otázky, po prehre s nováčikom z Cádizu sa mu dostalo veľkej kritiky. "Za posledný zápas sme si kritiku zaslúžili, ja na prvom mieste," hovoril Zidane. "Niekedy veci vyjdú, inokedy nie, ale my nehodláme zmeniť systém, ktorým pracujeme," prízvukoval tréner Zidane.


Real Madrid z posledných šiestich domácich zápasov v Lige majstrov vyhral iba jeden jediný. Teraz ho ale nečaká doslova slávnostný večer Ligy majstrov na vypredanom Santiago Bernabéu, bude sa hrať na maličkom a prázdnom štadióne Alfréda di Stéfana, kde Biely balet v sobotu zahanbujúco prehral. Dnes sa pokúsi nastaviť opačnú tvár a naladiť sa pred dôležitým El Clásicom.