Real Madrid predá ďalšieho nádejného krajného obrancu, tentoraz do Anglicka

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid pokračuje v predaji svojich mladých hráčov, ktorí nefigurovali v kádri ani v minulom roku.

Najprv Real Madrid predal Achrafa Hakimiho, pravého krajného beka, do milánskeho Interu. Ponechal si naňho ale odkupné právo. Daniela Ceballosa ponechal na hosťovaní v londýnskom Arsenale. Do iného londýnskeho tímu, Tottenhamu, predá Sergia Reguilóna.


O mladého španielskeho krajného obrancu mal záujem aj Manchester United, nakoniec ale zvíťazila ponuka Spurs. Real Madrid dostane za Reguilóna 30 miliónov €. Podobne ako pri Achrafovi bude mať na hráča prednostné odkupné právo. Reguilón si získal svoje miesto v Madride počas ročníka 2018-19, po kúpe Ferlanda Mendyho ale putoval na hosťovanie do Sevilly, s ktorou vyhral Európsku ligu.

Real Madrid sa ešte nechystá zbaviť Marcela a preto nutne nepotrebuje ľavého krajného obrancu. Rovnaká situácia je aj na pravom kraji obrany Los Blancos. Tam je jasnou stálicou Daniel Carvajal, ktorému by v tejto sezóne mal kryť chrbát Alváro Odriozola, ktorý sa vrátil z hosťovania v Bayerne Mníchov. Mladíci Achraf Hakimi a Reguilón si na svoj čas v Madride budú musieť počkať.