Real Madrid postupne otočil sezónu aj chod El Clásica, toto sa mu nepodarilo už dlho

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

El Clásico patrí Realu Madrid. Veľký súboj 30. kola španielskej La Ligy priniesol snáď všetko.

K videniu boli pekné akcie, nevšedné góly, krásny gól, červená karta, polemické situácie, bláznivé počasie, El Clásico, ktoré prinieslo všetko. Nič to ale nepomohlo Barcelone, ktorá v Madride podľahla Realu 1-2. Real Madrid tak dokázal vyhrať v jednej sezóne obe ligové El Clásicá.


Naposledy sa mu to podarilo v sezóne 2007-08, keď aj vyhral ligový titul a to ho aj vtedy obhajoval. Teraz je v absolútne totožnej situácii, obhajuje ligový titul a nie je k nemu ďaleko, za Atléticom Madrid pred týmto kolom zaostával iba o tri body, pritom ešte koncom januára strácal 13 bodov. V tomto kole sa teda Real Madrid dostal o bod pred Barcelonu, čo je taktiež významný krok.


Zinedine Zidane od svojho návratu vyhral tri El Clásica a jedno remizoval. Celkovo má ako tréner v tomto slávnom zápase bilanciu 6 výhier, 3 remízy a iba dve prehry. Naposledy Real Madrid vyhral tri súťažné El Clásicá po sebe ešte v 70. rokoch minulého storočia, Real Madrid tak napodobnil niečo spred 50 rokov. Pritom sa mu začiatkom minulej dekády v zápasoch s Barcelonou nedarilo. To sa ale otočilo, podobne ako vývoj súčasnej sezóny.