Real Madrid pokračuje v rokovaniach o Kyliana Mbappého. Je pripravený ustúpiť PSG?

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid pokračuje v rokovaniach ohľadom zisku Kyliana Mbappého z PSG. Madridský klub sníva o príchode mladej hviezdy už behom tohto roka.

Real Madrid i naďalej dúfa, že sa mu podarí získať Kyliana Mbappého čoskoro. Je to v zákulisí veľká bitka medzi Realom Madrid, Parížom Saint-Germain a samotným Mbappém. Francúzovi sa v roku 2022 končí kontrakt a pokiaľ PSG nechce, aby odišiel zadarmo, bude musieť vyjednať novú zmluvu, alebo Mbappého v predstihu predať.


Ako uvádza novinár Josep Pedrerol z programu El Chiringuito de Jugones, Real Madrid si myslí, žeby Mbappého mohol získať za približne 150 miliónov €. Zároveň si ale uvedomuje extrémne náročnú finančnú situáciu, keďže svojich hráčov chce požiadať o zníženie platov až o 25%. V tomto prostredí utratiť 150 miliónov € za hráča sa nemusí stretnúť s veľkým porozumením.

Pripravený ustúpiť PSG?

Ešte pred určitým časom bol ochotný parížsky veľkoklub rokovať s Realom Madrid o predaji buď Mbappého alebo Neymara. Vtedy ale mal Leonardo, športový riaditeľ klubu, Madridčanom odkázať, že PSG chce v návratke, okrem peňazí, aj Viníciusa Juniora. Real Madrid to vtedy rázne odmietol. Zdá sa ale, že sa časy zmenili.


Ako uvádza spomínaný zdroj, Real Madrid je pripravený v možnej náročnej operácii poslať Viníciusa do Paríža. Nebolo by to ani prekvapujúce, pretože najmä v aktuálnej sezóne Vinícius upadol do výraznej nemilosti trénera Zinedina Zidana. Na druhej strane sa Biely balet bude všemožne pokúšať znížiť prestupovú čiastku, ktorú by musel za Mbappého zaplatiť.