Real Madrid počíta veľké problémy pred rozhodujúcim týždňom. Naposledy to zbabral

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid zažíva mierne deja vu z poslednej sezóny. Všetky možné problémy sa mu nakopili pred zápasmi roka.

V minulom roku sa Real Madrid oklepal po zmene trénera a vo februári nebol v až tak hroznej situácii. V semifinále Copa del Rey proti Barcelona mal remízu z Camp Nou, v La Lige strácal na Kataláncov päť bodov pred El Clásicom a v Lige majstrov po výhre 2-1 v Amsterdame mal postup do štvrťfinále na dosah. A potom to prišlo. Z ničoho nič Real Madrid prehral 1-2 doma so Gironou, ktorá nakoniec zostúpila do druhej ligy.


To nepridalo na pohode tímu, ktorý mal odvetu semifinále pohára, osemfinále Ligy majstrov a El Clásico v La Lige v rámci siedmich dní a všetky tieto zápasy doma na Santiago Bernabéu. Všetky tri zápasy doma Real Madrid prehral a sezóna sa preňho skončila. Aj teraz zažíva niečo podobné.


Po výborných mesiacoch prišiel šok - vypadnutie z pohára vo štvrťfinále a strata piatich bodov v La Lige za dva zápasy, aby sa do čela o dva body dostala Barcelona. To všetko pred zápasmi s Manchestrom City a Barcelonou v lige, opäť raz všetko na Santiago Bernabéu v Madride. Zvládne to tentokrát Real Madrid?

Posledné problémy tomu nenasvedčujú. Los Blancos nielenže prehrali, ale opäť raz stratili Edena Hazarda. Opäť raz sa trápia v koncovke, Karim Benzema dal v roku 2020 iba dva góly. Predtým bezchybná obrana dostáva v rozhodujúcich momentoch góly, ktoré otriasajú mužstvom. Nežiari ani stred poľa, tréner Zidane nevie, či do zápasov roka má ísť so systémom 4-3-3 alebo 4-4-2. Veľmi veľa otáznikov a problémov a najväčšie výzvy v sezóne pre Real Madrid už sú tu.