Real Madrid na novom trénerovi ešte ušetril a obstál výhodne

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

To, čo prinieslo posledných 24 hodín v španielskom futbale tesne pred začiatkom Majstrovstiev sveta v Rusku, si história nepamätá a možno ani dlho nič podobné nezažijeme.

Ešte takto 24 hodín dozadu bolo všetko úplne pokojné a zdalo sa, že sa nič neudeje. Lenže zrazu a celkom prekvapivo Real Madrid oznámil meno svojho budúceho trénera a stane sa ním Julen Lopetegui, ktorý mal v piatok viesť Španielov v debute na Mundiale v Rusku. Lenže veci nabrali neskutočný spád, Lopetegui naštval nového prezidenta Španielskej futbalovej federácie Luisa Rubialesa a ten ho bez milosti vyhodil, i keď údajne hráči nechceli hlavu Lopeteguiho, ktorý ich na šampionát v Rusku doviedol.


Real Madrid na tom zarobil


Ešte včera Real Madrid oznámil, že sa k nemu Lopetegui pripojí, logicky, až po skončení Majstrovstiev sveta. Lenže do Madridu príde už dnes v noci a možno ešte do piatku večera, keď Španielsko nastúpi proti Portugalsku, bude oficiálne predstavený ako tréner Los Blancos. A potom sa už môže naplno venovať svojmu novému pôsobisku. Biely balet by zaňho musel RFEF zaplatiť výkupnú klauzulu vo výške 2 miliónov €, čo teraz ale nebude musieť urobiť.

A kto sa stane extrémne rýchlo novým trénerom Španielov pre MS v Rusku? Fernando Hierro, bývalý kapitán a legenda Realu Madrid... Takže z perspektívy Florentina Péreza, získal trénera Španielska, okamžite, nemusel naňho čakať, nemusí zaplatiť dva milióny € a ešte aj nový tréner španielskej reprezentácie je človek výrazne spojený s Realom Madrid. Toto predsa len za ľubom Pérez naozaj nemal, ale sedelo by to dokonale. Tohto muža nemôžete nikdy podceňovať. Nakoniec vždy dosiahne svoje a žiadne chyby neopakuje.