Real Madrid mu zakázal hrať. Di María spomína, ako to bolo pred jeho odchodom z Madridu

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Zaujímavá historka sa odohrala pred finále Majstrovstiev sveta 2014 v Brazílii, kde na seba narazili Nemecko a Argentína.

Pre Argentínu s Lionelom Messim na čele to bola obrovská a jedinečná príležitosť, najmä na pôde rivala z Brazílie. Zaujímavou postavou celého Mundialu bol ale aj Angel Di María, ktorý len niekoľko týždňov predtým vyhral Ligu majstrov s Realom Madrid a bol vyhlásený MVP finále v Lisabone.


Pred finále proti Nemecku ale nebol zdravotne v poriadku. Real Madrid preto poslal jeho lekárom list, v ktorom mu zakazoval nastúpiť na finále. Chcel ho predať a nechcel, aby sa jeho zranenie rozšírilo. Di María napokon nehral, Argentína prehrala a Real Madrid Argentíčana nakoniec predal do Manchestru United.


"To, čo sa stalo, vedia iba tri osoby - lekár Martínez, tréner Sabella a ja. Mal som problémy už od štvrťfinále s Belgickom. Moja noha bola tak na 90%. Hovorili mi, že už možno nikdy nebudem hrať futbal, keď budem riskovať. Mne to ale bolo jedno, chcel som hrať, bolo to pre mňa finále sveta, moje finále," hovorí Di María.

"Real Madrid poslal môjmu lekárovi list. Ja som už vtedy vedel, že ma chcú predať. Ten list som roztrhol a vyhodil bez prečítania," spomína Argentínčan. "Sabella vedel, ako veľmi chcem hrať, ale nakoniec dal na moje miesto Enza Péreza. Pred finále som plakal. Do poslednej chvíle som sa snažil, ale nešlo to," hovorí spätne Di María.