Real Madrid mal znovu otvoriť prípad Balea. Ten jasne reagoval

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Nikto nevie, ako ďaleko v skutočnosti sme od letného prestupového okna. Real Madrid už pomaly začína riešiť svoje dlhodobé problémy, ktoré chce v lete dotiahnuť do zdarného konca.

Jedným z týchto problematických hráčov je bezpochyby Gareth Bale. Už 30-ročný Walesan bol na odchode minulé leto, nakoniec jeho prestup do čínskeho Jiangsu spadol. I keď urazený chovaním vedenia Los Blancos, ostal v Madride a naďalej, občasne, hrával. To i napriek tomu, že veľmi pozitívne naladený nevyznel.


Podľa španielskeho denníka AS ale Real Madrid pri nahromadenom čase bez akcie otvoril aj problematiku jeho pôsobenia v klube. Rád by sa ho konečne v lete zbavil. Reakcia Balea mala byť rázna. "Cieľ Garetha, teraz viac ako nikdy, je dokončiť súčasný kontrakt s Realom. Kde sa bude mať lepšie ako v Španielsku?" malo odkázať okolie samotného hráča spomínanému denníku AS, ktorý s touto špekuláciou prišiel v pondelok.


Nie je to len zbytočná špekulácia, hovoril o tom už agent Balea na jeseň. Bale je plne odhodlaný dotiahnuť svoj kontrakt v Madride do konca. Ten je platný do leta 2022. Jediná okolnosť, za ktorej by akceptoval odchod, je, že sa mu ani o jeden cent nezníži jeho plat. Ten je vo výške 14,5 milióna € ročne. S touto sumou malo problém viacero záujemcov z Premier League, vrátane Tottenhamu.

Zdá sa ale, že jeho prestup do Premier League, vzhľadom na aktuálnu situáciu, je takmer absolútne vylúčený. Je viac než pravdepodobné, že Bale, nechcený fanúšikmi a zrejme ani trénerom Zidanom, ostane v Madride aj v najbližšej sezóne. Jedno je však isté - svoj odchod Bale Realu Madrid neuľahčí.