Real Madrid mal vytipovaný nádejný talent. Zrejme naňho môže zabudnúť

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Situácia vo Francúzsku a tamojšie ukončenie sezóny predčasne môže skomplikovať záujem Realu Madrid o miestneho talentovaného mladíka.

Vo Francúzsku sa už hrať nebude. Šampiónom sa stal Paríž Saint-Germain, do Ligy majstrov postúpili Marseille aj Stade de Rennes. To pre Real Madrid nie je prívetivá správa. Nejde tu takmer vôbec o fakt, že aktuálny líder Ligue 1 bol vyhlásený za víťaza, čoho zopakovanie v Španielsku by Real Madrid rozhodne nepotešilo. Biely balet mal vyhliadnutého 18-ročného talentovaného mladíka z Rennes.


Eduardo Camavinga bol v hľadáčiku madridského veľkoklubu už vyše roka. Biely balet v ňom videl nástupcu Casemira, ktorý výborne čistí stred poľa. V neistej finančnej situácii spojenej s koronavírusovou krízou by Rennes uvítalo bohatú ponuku od Realu Madrid. Španielske médiá hovoria o tom, že Los Blancos boli ochotní zaplatiť až 60 miliónov €.


S postupom do Ligy majstrov je ale všetko inak. Okrem záruky finančnej injekcie, ktorá vyplýva z postupu do najprestížnejšej klubovej súťaže sveta, pôjde o veľkú športovú výzvu pre francúzsky klub. S kontraktom do roku 2022 sa tak Rennes s predajom Camavingu rozhodne ponáhľať nebude. Všetko teda nasvedčuje tomu, že Real Madrid v tomto roku mladého rodáka z Angoly s francúzskym pasom nezíska.