Real Madrid má záujem o top nemecký talent. Nakoniec ale vyjde naprázdno

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid mal pred blížiacim sa prestupovým oknom v hľadáčiku viacero zaujímavých mien.

Patril medzi top priority Realu Madrid pred letným prestupovým obdobím. Je považovaný za jeden z najväčších nemeckých talentov histórie. Jedná sa o Kaia Havertza, iba 20 ročného ofenzívneho hráča Bayeru Leverkusen, ktorý v aktuálnej sezóne nemeckej Bundesligy nasádzal 17 gólov.


Real Madrid mal o mladého Nemca eminentný záujem. Nakoniec ale vyjde naprázdno. Podľa španielskeho denníka Marca Real Madrid klubu z Leverkusenu oznámil, že nebude môcť kúpiť Havertza. Dôvodom sú ekonomické problémy po pandémii koronavírusu. Podľa odhadov by Havertz mohol stáť až 100 miliónov €.


Na druhej strane sa o slovo prihlásil nemecký gigant, Bayern Mníchov. Je celkom veľká pravdepodobnosť, že mladý Nemec napokon skončí v Mníchove. Záujem má aj Manchester United, ktorý ponúka 50 miliónov libier. 

Real Madrid minulý rok utratil 60 miliónov € za nákup Jovića z Frankfurtu, tento rok má záujem o Haalanda z Dortmundu a záujem prejavil aj o Havertza z Leverkusenu. Záujmy Realu Madrid sa postupne presúvajú do Bundesligy. S ekonomickými dôsledkami koronakrízy však nikto nepočítal.