Real Madrid má za sebou vydarený štart sezóny. Táto štatistika potvrdzuje Ancelottiho rukopis

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid má za sebou vydarený štart do nového ročníka španielskej La Ligy. Cítiť v tom rukopis trénera Carla Ancelottiho.

Taliansky tréner Carlo Ancelotti viedol Real Madrid v rokoch 2013 až 2015, po šiestich rokoch sa do Madridu vrátil. S menšími prestávkami celé toto medziobdobie viedol Real Madrid Zinedine Zidane. Ten najmä v posledných rokoch presadzoval skôr defenzívnejší štýl futbalu. 


V roku 2020 skončil Real Madrid La Ligu iba s 25 inkasovanými gólmi, čo bola jeho najlepšia štatistika po dlhých desaťročiach. V minulej sezóne dal Biely balet v úvodných štyroch kolách La Ligy šesť gólov, teraz ich dal až 13. Takýto gólový počin v úvode ročníka je pre Real Madrid najlepším od sezóny 2014-15, čo je práve sezóna, v ktorej lavičku viedol Carlo Ancelotti.

Vtedy mal jeho tím ale šesť bodov, teraz ich má 10. Rovnako ako pred rokom. Následne však prišli prehry s tímami ako Cádiz či Alavés, v ktorých sa Real Madrid nedokázal presadiť. Na tomto Ancelotti zapracoval a jeho tím je ofenzívnejší. Každopádne je aj viac zraniteľný v defenzíve, na čom musí taliansky tréner zapracovať. V minulej sezóne o takomto čase inkasoval len dva góly, teraz šesť.