Real Madrid má problém v útoku. Je za tým tvrdohlavý tréner Zidane?

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid už cez víkend čaká druhý zápas v novej sezóne La Ligy. Hlavným problémom je preňho, ako obvykle, útok.

V prvom zápase novej sezóny La Ligy Real Madrid iba remizoval. Na pôde Realu Sociedad nedokázal dať gól. V posledných dvoch ročníkoch, teda sezónach po odchode Cristiana Ronalda, sa ofenzívne enormne trápi. Mnohí za tým vidia nekvalitu útočnej sily, alebo skrátka prílišnú tvrdohlavosť trénera Zinedina Zidana.


Pre Zidana je jasnou jednotkou v útoku Karim Benzema. Francúz dal za posledné dve sezóny dokopy 57 gólov, čo nie je najhoršie číslo. Problémom ale je, keď góly nedáva. Potom ich nedáva takmer nikto. V zápase v San Sebastiane Zidane úplne ignoroval dvoch hrotových útočníkov - Borja Mayoral a Luka Jović celý zápas presedeli len na lavičke náhradníkov.


"Aj keby mal Real Madrid k dispozícii Cavaniho, Lewandowskiho, či Haalanda, aj tak by nikto z nich nehral," povedal veľmi ostro na adresu Zidana renomovaný španielsky novinár Josep Pedrerol. Práve o Cavanim sa v poslednej dobe výrazne špekuluje, pretože je voľným hráčom a hľadá si tým. Zidane ale vždy verí Benzemovi. Benzema sám o sebe problémom nie je, ale úplná dependencia na jeho statuse určite problémom je.