Real Madrid má na leto dohodnutú prvú posilu, v zime má jasno

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid už aktuálne premýšľa nad najbližšími posilami pre svoj káder. Zdá sa, že na leto 2020 už má dohodnutú prvú posilu.

V zimnom prestupovom okne sa očakáva len nákup Brazílčana Reiniera, ktorý ale nebude zatiaľ hrať za prvý tím. Sám Florentino Pérez, prezident Los Blancos potvrdil, že v zimnom prestupovom okne žiadne prestupy nasledovať nebudú. V lete by to ale mohlo byť zaujímavejšie.


Ako informujú španielske médiá, Real Madrid už definitívne dohodol príchod Donnyho Van de Beeka z Ajaxu Amsterdam. Ako prvý o tejto dohode informoval holandský denník Telegraaf. Real Madrid by mal za Holanďana zaplatiť 55 miliónov €. Aktuálne má Van de Beek 22 rokov a spadá tak do rámca mladých posíl, o ktoré má záujem súčasná prestupová politika Realu Madrid.


Už minulé leto v auguste mal Real Madrid na stole dohodu s Van de Beekom, ten ale nakoniec neprišiel pre nezrovnalosti v rokovaniach s Ajaxom. Na druhej strane sa obe strany rozhodli radšej počkať, Van de Beek je relatívne veľmi mladý hráč a mal za sebou prvú veľkú sezónu. Zdá sa ale, že Real Madrid od svojich plánov získať Holanďana neupustil. I keď je stred poľa Los Blancos skvelý, predsa len Luka Modrić už má 34 a Toni Kroos 30 rokov a klub musí myslieť aj na budúcnosť.