Real Madrid má 5 brankárov, dvaja sú na odchode

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid včera oficiálne prezentoval nového brankára Thibauta Courtoisa, ktorý sa aj zapojil do tréningu Los Blancos. Julen Lopetegui, tréner madridského veľkoklubu, tak včera mal na tréningu k dispozícii až piatich brankárov.

Priority pre nasledujúcu sezónu v bránkovisku Realu Madrid sú jasne dané. Jednotkami budú Thibaut Courtois a Keylor Navas, z ktorých súboja zrejme vyjde ako víťaz belgický 26-ročný gólman. Ešte predtým v júli ale Real Madrid kúpil mladého ukrajinského brankára Andrija Lunina a stále má Enza Zidana a Kika Casillu. Poslední dvaja menovaní sú ale na odchode z klubu.


Po príchode brankárov aj ich odchody


Mladý francúzsky brankár Enzo Zidane by mal zamieriť z klubu na hosťovanie, ale nevylučuje sa ani predaj s možnosťou neskoršieho odkúpenia. Kiko Casilla pôjde z Madridu preč formou trvalého prestupu, záujem má Sevilla, ako informuje denník AS. Tam bude jednotkou zrejme český brankár Tomáš Vaclík, Sevilla ale predala Davida Soriu a Sergio Rico išiel na hosťovanie do Fulhamu. Sevilla sa tak môže stať destináciou pre Kika Casillu, 31-ročný brankár tam pred svojím príchodom do Madridu v roku 2015 mal namierené, lenže záujem Realu Madrid zamietnuť nemohol.
V klube naisto ostávajú Keylor Navas a Thibaut Courtois a je viac než jasné, že za nimi dvoma už nikto iný šancu mať nebude. Klub zvažuje aj možnosť hosťovania pre mladého 19-ročného Lunina, keďže v prípade zotrvania v Madride by 100% vysedával na lavičke. Na pozíciu tretieho brankára, ktorú takmer určite Real Madrid využívať nebude, môže potom dosadiť mladého brankára z Castille, B-tímu Realu Madrid, samozrejme v prípade potreby.