Real Madrid držal čelo La Ligy len krátko, rozhodne až posledné kolo

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Predposledné kolo La Ligy mohlo priniesť definitívu, čo sa týka ligového titulu. Nakoniec sa ale udržal status quo.

Atlético Madrid s dvojbodovým náskokom pred Realom Madrid. Zatiaľ čo sa Real Madrid nevedel presadiť cez pozornú obranu Athleticu Bilbao, Atlético na domácom štadióne dominovalo nad Osasunou. Bol to ale Real Madrid, ktorý strelil gól ako prvý a dostal sa tak provizórne do čela tabuľky.

Následne Osasuna šokovala, keď na Wanda Metropolitano skóroval Ante Budimir a iba 15 minút do konca Atlético prehrávalo. Fanúšikovia Realu Madrid sa už videli s titulom v rukách, no dva góly Atlética v závere všetko otočili a vrátili Los Rojiblancos do čela La Ligy. Real Madrid bol na čele iba 19 minút a 27 sekúnd. O všetkom sa tak rozhodne v poslednom kole.

V poslednom kole sa o titule v La Lige rozhodovalo naposledy v roku 2017, vtedy mal všetko vo vlastných rukách Real Madrid, ktorému stačila aj remíza, na pôde Málagy vtedy ale vyhral. Predtým sa o titule v poslednom kole rozhodovalo v roku 2016, keď Barcelona nedala šancu Granade a Realu Madrid ostali oči pre plač. V roku 2014 zase Atlético vyhralo ligu po remíze na pôde Barcelony.

Ako to dopadne tentokrát? Atlético Madrid nastúpi na pôde Valladolidu, ktorý má strašidelnú formu a bojuje o záchranu, potrebuje ale zázrak, vyhrať a dúfať, že Huesca a Elche prehrajú. To prinesie drámu posledného kola, pretože v závere zápasu, keď už bude jasné, že Valladolid zostupuje, môže podľahnúť tlaku Atlética. Na druhej strane ale nezabúdajme na minuloročný duel posledného kola, keď Leganés bojoval o záchranu proti Realu Madrid, už istému víťazovi, po heroickom výkone iba remizoval a zostúpil. Bude to poriadne napínavé. Všetko to vypukne v sobotu 22. mája o 18:00