Real Madrid chystá veľký projekt ženského futbalu. V Španielsku vzbudil vášne

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid bude mať po novom aj sekciu ženského futbalu. Tento trend je v modernom futbale nezastaviteľný a Real Madrid vypočul volania svojich fanúšikov.

Takmer ako jediný zo španielskej špičky nemá Real Madrid svoj ženský tím. Posledným španielskym šampiónom je Atlético Madrid, ženská sekcia Barcelony hrala finále Ligy majstrov, ženský futbal je populárny aj v Európe, svojich zástupcov majú PSG či Juventus Turín. Real Madrid ale nie a fanúšikovia v Španielsku mu to dávali pocítiť.

Ženský Real Madrid vzbudil vášne

Len pár dní dozadu oznámil prezident klubu, Florentino Pérez, že od novej sezóny už bude v ženskej Lige Iberdrola hrať aj Real Madrid. A i keď sa fanúšikovia v Španielsku Realu za absenciu tohto futbalu vysmievali, teraz hromžia. Veď nedávno dokázalo Atlético Madrid či Athletic Bilbao zaplniť štadióny na zápas ženského futbalu. Že príde 60 tisíc ľudí na zápas ženského futbalu, to je pre každého výzva.

Real Madrid to ale urobí takto. Kúpi ligové práva odchádzajúceho klubu CD Tacón. Znamená to, že od budúcej sezóny bude rovno hrať najvyššiu súťaž a plánuje na platy hráčok vyčleniť dva milióny €. Tie najlepšie v Európe zarábajú ročne približne 400 tisíc €. Barcelona má ročný rozpočet 3,8 milióna €. Ozvali sa ale kritické hlasy. Nemal by Real Madrid založiť nový klub ženského futbalu, ktorý si to bude musieť "odmakať" od nuly?


Real Madrid totiž využil príležitosť. Podľa niektorých sa pomocou peňazí bude chcieť dostať na či dokonca nad úroveň tých, ktorí sa v tomto futbale pohybujú už roky. Hovoriť ale o finančnej možnosti nie je veľmi primerané, pretože najlepšia hráčka v Španielsku zarába 100 tisíc €. Len na porovnanie, to je 50% z ročného rozpočtu Raya Vallecana v ženskej Lige Iberdrola.