Real Madrid chce Ronalda nahradiť až dvoma hráčmi. Podarí sa mu to?

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Po rokoch nenakupovania nákladných posíl teraz príde v Madride k veľkej zmene. Florentino Pérez, prezident Los Blancos, je pripravený do Madridu dotiahnuť až dve veľké hviezdy.

Obdobie šetrenia je minulosťou. Real Madrid má dosť peňazí a jednu veľkú dieru vo svojom tíme, ktorú po sebe zanechal Cristiano Ronaldo. Niežeby z jeho odchodu neboli celkom radi hráči ako Gareth Bale či Marco Asensio, lenže nahradiť Ronaldo je potrebné aj z marketingového hľadiska. Florentino Pérez má pred sebou veľkú úlohu a tou je priviezť veľké lákadlo.


Vyvolenými sú dvaja z PSG


Vyvolenými pre Real Madrid a jeho galaktické nákupy sú Neymar a Kylian Mbappé z PSG. Vzťahy medzi Pérezom a Nasserom Al-Khelaifim nie sú na takej úrovni, aby katarský šejk poslal rivalovi, ktorý ho vyradil na jar z Ligy majstrov, svoje dve najväčšie hviezdy. Nie je to otázka peňazí, Real Madrid môže zaplatiť hoci aj 300 miliónov € za jedného hráča, je to ale opäť otázka cti a hrdosti dvoch kohútov.Mbappé je pre fanúšikov Los Blancos veľkým snom, lenže minulý rok si vybral PSG. Jeho príchod na Bernabéu je momentálne veľmi nereálny, Biely balet ho už totižto rok mohol vlastniť, odmietli ho údajne Zidane, kvôli Benzemovi, a Cristiano Ronaldo. Lenže už tu nie je ani Zidane ani Ronaldo a Pérez sa nemusí "obmedzovať". Neymar je komplikovaný prípad, pretože síce chce hrať za Real Madrid, niekedy, lenže prestúpil do Paríža len pred rokom. Keď si ale búchne po stole potom, čo mu Pérez ponúkne lákavú pozíciu hlavnej hviezdy Realu Madrid... Stať sa môže čokoľvek.Najbližšie k Realu Madrid má zrejme Eden Hazard, ktorý sa doslova sám ponúka Realu Madrid. Získať by ho bolo jednoduchšie, lenže Real Madrid potrebuje nahradiť nielen štatút hviezdy, ale aj 44 gólov Ronalda z minulej sezóny. Hazard až takým bombardérom nie je. Harry Kane v Tottenhame práve podpísal novú zmluvu a Pérez s Kohútmi nepochodil pri snahe získať trénera Pochettina. Čaká ho ale veľmi náročné a frekventované leto.