Real Madrid cestuje na neobľúbenú Mestallu s nožom na krku

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid dnes večer nastúpi na zápas na neobľúbenom štadióne Mestalla vo Valencii.

Svojho času v roku 2015 sa tu pre Real Madrid skončila 22-zápasová víťazná šnúra. O rok neskôr tu po remíze prišiel o miesto Rafael Benítez. Odvtedy tri zápasy Realu Madrid vo Valencii viedol Zinedine Zidane. Okrem jednej jasnej výhry 4-1 tu Los Blancos dvakrát padli 1-2. Z posledných piatich zápasov na Mestalle teda iba jediná výhra a navyše Valencia sa v posledných zápasoch rozohrala.


V roku 2019 Valencia na domácom štadióne padla iba raz v La Lige. Navyše jej dnes večer pôjde o pobyt na delenej piatej priečke iba bod od Ligy majstrov. Realu Madrid ale ide o čelo tabuľky iba tri dni pred El Clásicom. Dozaista aj tento duel bude menším El Clásicom. 


Biely balet ale dnes bude mať aj nôž na krku. V prípade žltej karty bude musieť kľúčový záložník Casemiro vynechať El Clásico. "Myslieť na El Clásico a ovplyvniť tým náš prístup k zápasu dnes by bola chyba," hovoril pred zápasom Zinedine Zidane. Aspoň navonok sa absencie Casemira v stredu na Camp Nou neobáva. No ide o hrozbu, s ktorou musí brazílsky stredopoliar počítať.