Real Madrid čelí zápasu pravdy. Toto sú pozitíva, no i najväčšie problémy tímu

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid po bezchybnom mesiaci zaváhal a v La Lige sa mu opäť raz vzdialil titul.

Po zaváhaní proti Realu Sociedad má pred sebou Real Madrid veľmi náročnú úlohu. Na vedúce Atlético Madrid stráca už osem bodov a nebude ľahké takúto stratu dohnať. V nedeľu sa na Wanda Metropolitano odohrá duel pravdy pre Real Madrid. Po ňom bude Los Blancos ostávať ešte 12 zápasov do konca La Ligy. Bude veľmi rozdielne, či odstup na Atlético bude 5 alebo 11 bodov.


I keď sa Real Madrid proti Realu Sociedad snažil a bol lepším tímom, výsledok mu to neprinieslo. Možno aspoň jeden bod. Keď Real Madrid nevyhrá La Ligu, problémy musí hľadať v domácom prostredí. Na štadióne Alfréda di Stéfana prehral proti Levante, Alavésu, Cádizu a remizoval proti Realu Sociedad. Strata 11 bodov doma a navyše proti takýmto celkom je neospravedlniteľná.

Pozitíva a negatíva Realu Madrid

Na druhej strane ale Real Madrid má aj pozitíva. Luka Modrić, Casemiro a Toni Kroos sa nachádzajú vo fantastickej forme. Do akcie sa vrátili aj Rodrygo Goes a Federico Valverde, k návratu sa blížia aj Sergio Ramos a Karim Benzema. No práve druhý menovaný Realu Madrid životne chýba. V posledných troch zápasoch Biely balet strelil vždy po jednom góle a bolo to veľké ofenzívne utrpenie.


Nepomohol ani fakt, že Kroos s Modrićom hrajú na nezvyčajnom leveli, Real Madrid jednoducho nedokáže svoje šance premeniť a zato v pondelok v Madride pykal. V madridskom derby pôjde Realu Madrid úplne o všetko.