Real Madrid by rád uzavrel ďalšiu posilu už čoskoro

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid má pred sebou veľmi nabité leto plné posíl a presunov hráčov. Jednou z ďalších posíl by mohol byť obranca z Francúzska.

Hneď ako Real Madrid dotiahne prestup Edena Hazarda z londýnskej Chelsea, mal by sa zamerať na nákup na 23-ročného francúzskeho obrancu Ferlanda Mendyho. Ten má za sebou veľmi kvalitnú sezónu za Olympique Lyon, kde dal za 30 zápasov v Ligue 1 dva góly. Okrem iného má Real Madrid veľmi dobré vzťahy s Lyonom.

Real Madrid má na lane ďalšiu posilu

A ako uvádza španielsky denník Marca, jeho prestup do Madridu je na spadnutie. Mendy, ktorý má korene v africkom Senegale, by mal byť náhradou Marcela na ľavom kraji obrany. Tam síce v uplynulej sezóne príjemne prekvapil mladíček Sergio Reguilón, ale toho chce tréner Zidane poslať na hosťovanie, aby tak mohol mať dostatok hracieho času potrebného na rozvoj.


Jediným problémom by mohla byť cena. I keď je Real Madrid prioritou číslo jeden, záujem hlási aj Barcelona či Juventus. Real Madrid je ochotný zaplatiť 30 miliónov €, zatiaľ čo v Lyone si predstavujú sumu vo výške až 50 miliónov €. Možno to nakoniec vyriešia klasickou zlatou strednou cestou a Real Madrid získa po Militaovi ďalšiu posilu do obrany.