Real Madrid a jeho osem dní snov, napokon môže byť všetko inak

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid je späť a môže opäť raz útočiť na tituly. Aj toto písali médiá o forme Los Blancos, ktorí dokázali za zopár dní zdramatizovať stratenú sezónu.

Po prehre proti Realu Sociedad zo 6. januára sa predsa len zdalo, že ani pokusy s novým trénerom nevyjdu a Real Madrid skončí svoju sezónu krachom. Lenže takto po mesiaci je všetko úplne inak a Real Madrid má formu ako hrom. Poriadne zdramatizoval aj boj o ligový titul, v ktorom už to mal viac než náročné. Práve po prehre s Baskami mal už 10 bodov straty na vedúcu Barcelonu a pred sebou mal aj Sevillu či Atlético Madrid.

Zázračný obrat. Bude to ale stačiť?

Následne ale dokázali zverenci Santiaga Solariho vyhrať tri zápasy po sebe, mimo iného porazili aj Sevillu. V nedeľu 3. februára to mal Real Madrid takto - priebežne strácal 11 bodov na Barcelonu, 5 bodov na Atlético a mal tri body náskoku na Sevillu. Sám ale dokázal vyhrať nad Alavésom, Atlético a Sevilla prehrali. Takto sa Real Madrid posunul vpred. A stačilo mu iba osem dní a dve ligové kolá.

V poslednom kole všetko ešte viac zdramatizoval. Na štvrtú Sevillu aktuálne nemusí brať ohľady, i keď isté hlasy pochybovali, či sa vôbec Real Madrid dostane do Ligy majstrov. Biely balet sám porazil Atlético Madrid na jeho štadióne a Barcelona len remizovala na pôde vo forme hrajúceho Athletica Bilbao. Zo straty 10 bodov na Barcelonu je strata šiestich bodov a zo straty 5 bodov na Atlético je jeden bod náskoku.


Môže to ale Realu Madrid stačiť? Už 2. marca nás čaká veľké El Clásico a hrá sa v Madride. Keď tam Real Madrid vyhrá, La Liga by sa stala viac než zaujímavou. Navyše len týždeň pred ligovým duelom na štadióne Santiago Bernabéu hrá Barcelona na pôde Sevilly, kde pred nedávnom padla v pohári a dva týždne po El Clásicu hrá Barcelona na pôde Betisu, ktorý sa ako jediný hrdí výhrou na Camp Nou v tejto sezóne.