Raphael Varane po desiatich rokoch odchádza z Realu Madrid, upísal sa Manchestru United

v kategórii: Futbal 0

Varane získal s madridským klubom trikrát trofej za prvenstvo v La Lige, štyrikrát ovládol Ligu majstrov aj MS klubov.

16.8.2021 (Webnoviny.sk) - Francúzsky futbalový obranca Raphael Varane po desiatich rokoch opúšťa španielsky klub Real Madrid. Skúsený 28-ročný stopér sa z Pyrenejského polostrova sťahuje na Britské ostrovy, kde bude hrať v Premier League za Manchester United. Ako informuje web BBC.com, rodák z Lille v sobotu podpísal zmluvu na štyri roky.

Zaplatia minimálne 40 miliónov

Dohoda o prestupe sa medzi klubmi zrodila už v závere júla, Španieli dostanú kompenzáciu 40 miliónov eur a táto suma môže vzrásť o ďalších 9,4 milióna eur po splnení dohodnutých podmienok.

Raphael Varane za jednu dekádu v Reale získal s madridským klubom trikrát trofej za prvenstvo v La Lige, štyrikrát s "bielym baletom" ovládol Ligu majstrov aj MS klubov.

"Manchester United je jeden z najikonickejších klubov vo svetovom futbale. Neodolal som ponuke prísť do tohto klubu a zahrať si v Premier League," povedal úradujúci svetový šampión s výberom Francúzska.

Manchester získal aj ďalšie posily

"Počas hráčskej kariéry toho chcem ešte niečo dosiahnuť a som presvedčený, že prichádzam do mužstva plného skvelých hráčov. Klub má predpoklady dosahovať víťazstvá a získavať trofeje," doplnil Varane.

Ešte pred Francúzom získalo vedenie "Red Devils" anglického krídelníka Jadena Sancha z nemeckej Borussie Dortmund a z konkurenčnej Aston Villy angažovalo brankára Toma Heatona.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.