Ramos ´doma´ v Seville: nepremenená penalta, vlastný gól, premenená penalta

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Keď Real Madrid hraje ligový zápas na pôde Seville, vždy je to pre domácich fanúšikov pikantný súboj z pohľadu toho, že sa Los Blancos hraje Sergio Ramos, ktorý pochádza z tohto mesta a z FC Sevilla aj v roku 2005 prišiel do Madridu.

Vždy keď Ramos hraje zápas na Ramon Sanchéz Pizjuán v Seville, vždy je to viacmenej veľká show. Domáci fanúšikovia naňho poväčšine pískajú, i keď Ramos vždy prechováva nesmiernu úctu k tomuto klubu, ktorý ho vychoval. Vždy je jednoducho Ramos v strede pozornosti a nebolo tomu inak ani včera. Veď v druhom polčase z penalty napálil brvno, potom si dal vlastný gól a nakoniec aj premenil penaltu.
Víťazný gól si strelil sám


V poslednej dobe sa mu pri návratoch do jeho rodnej Sevilly veľmi nedarí. Veď tam Real Madrid prehral až sedem z posledných 11 ligových zápasov. Veľkú väčšinu z tých zápasov si samozrejme nemohol nechať Ramos ujsť. Tentokrát Realu Madrid o nič nešlo, Sevilla potrebovala tri body viac a to sa nakoniec ukázalo aj na trávniku. V 58. minúte po faule na Lucasa Vázqueza sa Ramos postavil k penalte, ale napálil len brvno. Potom pár minút pred koncom, keď už Biely balet hral vabank, si stečoval strelu Mercada do vlastnej siete, čo bol nakoniec víťazný gól, pretože hneď nato znížil Mayoral a už v poslednej minúte nadstaveného času druhý pokus z 11 metrov Ramos premenil.