PSG sa pripravuje na odchod Cavaniho, chce prilákať Benzemu z Realu Madrid

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

V pohybe po európskych veľkokluboch môžu byť opäť raz veľké ofenzívne esá, ktoré ale predsa len vekom nepatria do tej najlepšej kategórie.

I tak ich meno stále ešte vzbudzuje u rivalov pomerne veľký rešpekt. Na mysli máme Edinsona Cavaniho z PSG a Karima Benzemu z Realu Madrid. Francúzske médiá informujú, že Cavani je definitívne na odchode z parížskeho klubu a niet sa mu čo čudovať, pri trojici Mbappé, Neymar a Di María, ktorý akoby zažíval renesanciu v tejto sezóne, je Cavani doslova na štvrtej koľaji.

Posuny útočníkov, v stredobode pozornosti PSG

A tak Cavani chce opustiť Paríž. Anglické médiá špekulujú nad jeho možným návratom do Neapola. A koho by si PSG priviedlo za jeho náhradu? Španielsky denník AS s odvolaním sa na francúzske médiá hovorí, že prioritou pre PSG je Karim Benzema. Benzema nezažíva zase až tak horibilnú sezónu v Reale Madrid, ako sa mnohí v Madride obávali. Ale predsa len vek nejde zastaviť a španielsky veľkoklub zrejme v lete pôjde na prestupový trh po posilu a výrazne mladšiu.


Navyše Benzema, ktorý nehráva vo francúzskej reprezentácii, nie je až tak nenávideným mužom vo Francúzsku a na pomyselný záver svojej kariéry by si možno rád zahral v Paríži. Aktuálne sa ale jedna iba o špekulácie, k reálnym pohybom aj v otázke týchto dvoch hráčov dôjde pravdepodobne až v lete. Jedno ale môžeme vyvodiť už teraz, PSG chce Benzemu ako náhradu za Cavaniho.