PSG malo zamietnuť ponuku Barcelony, tá ponúkala hráčov, ktorí ani nechceli odísť

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Mala to byť posledná a veľká ponuka Barcelony za Neymara. Lenže ako sa napokon ukázalo, zrejme nič nebolo premyslené do detailov.

Ako informujú španielske médiá, Barcelona mala pre Paríž Saint-Germain pripraviť lukratívnu ponuku. Vo forme hosťovania mala získať Neymara a v priebehu nasledujúcich dvoch rokov zaňho mala zaplatiť približne 150 miliónov €. Do Paríža potom mali putovať až dvaja hráči, Ivan Rakitić a Ousmane Dembélé. Lenže tu nastal veľký problém.

Ponúkala Barcelona niečo, čo nemala?

Tieto rokovania sa udiali v utorok cez deň. Do Paríža vycestovali až traja predstavitelia Barcelony na rokovania s PSG. V utorok v noci ale, ako uvádza program El Chiringuito de Jugones a zdroj blízky Rakitićovi, sa chorvátsky stredopoliar rozhodol, že ostane v Barcelone. Ten už totiž dva týždne intenzívne rokoval s Juventusom a mal s ním aj dohodu, ale Barcelona mala povedať nie. Chcela ho poslať do PSG, čo Rakitić rázne zamietol. Navyše ostal mimoriadne nahnevaný.


V stredu sa k všetkému vyjadril aj agent Ousmana Dembélého. "Dembélé ostane v Barcelona nie na 100%, ale na 200%. Nie je žiadna šanca, že odtiaľ teraz odíde," hovoril jeho agent Sissoko. Navyše PSG chce podľa francúzskych médií peniaze na ruku, až 170 miliónov €. To Barcelona nemá, viac než 100 miliónov si toto prestupové okno nemôže dovoliť dať na stôl. Zdá sa, že Barcelona ponúkala peniaze, ktoré nemá a hráčov, ktorí nechcú odísť. PSG ale všetko aj tak zamietlo. A to ostáva už iba päť dní do konca tohto, doslova, cirkusu.