Prvá sezóna v Madride pre mňa bola ako zo sna, hovorí Vinícius

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Mladý talent z Brazílie má stále ešte len 18 rokov, no už má za sebou prvú sezónu v Reale Madrid. Ako sám hodnotí svoju prvú sezónu?

Prišiel do Madridu potom, ako sa s plačom rozlúčil so svojimi fanúšikmi vo Flamengu v Brazílii. Len tesne po oslave svojich 18. narodenín začal svoju novú etapu v Madride. Sezónu začal v B-tíme Los Blancos, no postupne sa vypracoval do základnej zostavy A-tímu, i keď sa v nešťastnej odvete proti Ajaxu Amsterdam v osemfinále Ligy majstrov zranil a vynechal prakticky celý záver sezóny.

Vinícius Júnior hodnotí svoj prvý rok v Madride

"Začal som sezónu v Castille, no už tam som vedel, že čo môže prísť a nakoniec sa to aj vyplnilo. Dostal som svoju šancu, začal som hrávať pravidelne a neskutočne veľa som sa naučil," vraví Vinícius. "Teraz si ale musím oddýchnuť. V uplynulom roku som sa toho naučil viac než dosť a už sa nemôžem dočkať na štart tej nasledujúcej. Bol to pre mňa ale parádny rok, dal mi veľmi veľa," sľubuje si stále ešte len 18-ročný Brazílčan.


"Vieme, že nám sezóna nevyšla podľa našich predstáv. Ten tím vyhral trikrát po sebe Ligu majstrov a akoby mu neostali sily na ďalšie úspechy. V nasledujúcej sezóne sa ale vrátime lepší a silnejší, o tom nemám absolútne žiadnych pochýb," hovoril Vinícius, ktorý si aktuálne užíva čas v Japonsku. "Je to tak, z Madridu až sem do Japonska cítim obrovskú podporu skvelých fanúšikov Realu Madrid."